1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Відродження атому

10 лютого 2012 р.

Відступати від атомної енергії Сполучені Штати не збираються. Навпаки, президент Обама має великі плани щодо екологічно чистої, з його погляду, енергії. Вирішено збудувати два нових реактори.

https://p.dw.com/p/141TW
На АЕС "Фогтль" у штаті Джорджія збудують два нових реактори
На АЕС "Фогтль" у штаті Джорджія збудують два нових реакториФото: picture-alliance/dpa

Уперше після понад тридцятирічної перерви американський уряд дав дозвіл на будівництво нових атомних реакторів. Як оголосило 9 лютого у Вашингтоні Національне регулююче відомство NRC, підприємство Southern Company отримає ліцензії на розширення діючої АЕС Фогтль у штаті Джорджия.

Це перше подібне рішення після однієї з найбільших в історії атомних аварій - у 1979 року на АЕС «Три-Майл-Айленд». Тоді на електростанції в штаті Пенсильванія відбулося часткове розплавлення ядерного пального, в результаті чого в довкілля потрапили радіоактивні речовини.

"Монументальний крок"

Southern Company заявила, що отримання ліцензії є «монументальним кроком». Ідеться про інвестиції обсягом 14 мільярдів доларів, що дозволять створити 25 тисяч нових робочих місць, сказано у офіційному повідомленні. Як очікується, реактори запустять в експлуатацію 2016 та 2017 року.

Підприємство отримало від уряду США гарантії для отримання кредитів сумою понад 8 мільярдів доларів. Президент Барак Обама є прихильником атомної енергетики. Розбудова мережі АЕС, що досі налічує понад 100 старих та старіючих станцій, належить до принципів його енергетичної політики. Нинішня адміністрація бачить в мирному атомі одну з альтернатив копалинним енергоносіям газу й вугіллю.

Суворіші вимоги до безпеки

Утім, як стверджує „Washington Post", поки ознак великого ренесансу ядерної енергетики немає. Майже всі без малого тридцять запланованих проектів заморожені, оскільки їх будівництво надто дороге, а природний газ дешевший. Встаннє атомний реактор у США збудували 1996 року.

Однак, незважаючи на згоду контрольної інстанції, американські ЗМІ звертають увагу на зауваження, висловлені представником NRC Грегорі Ячко. Він вимагає, щоб підприємство будувало нові реактори за більш суворих стандартів безпеки. Ці стандарти відомство почало розробляти після катастрофи на японській АЕС «Фукусіма» в березні 2011 року. Численні громадські організації-противники атомної енергії оголосили, що чинитимуть юридичний опір рішенню NRC.

Автор: Захар Бутирський
Редактор: Христина Ніколайчук

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою